Daikin kazetová jednotka FCAG-A
A++

Perfektný komfort distribuovaný do všetkých strán rovnomerne zaistí maximálne pohodlie kdekoľvek v miestnosti.

Dokumenty:

FCAG-B

Kazetová jednotka s energetickou účinnosťou až A++

360° komfort s najvyššou účinnosťou distribuovaný do všetkých strán rovnomerne zaistí maximálne pohodlie kdekoľvek v miestnosti.

Kazetová jednotka s kruhovým výfukom poskytuje komfortnejšie prostredie a ponúka väčšiu úsporu energie pre vlastníkov obchodov, reštaurácií a kancelárií.

Funkcia každodenného samočistenia filtra zaisťuje vyššiu účinnosť a; komfort a nižšie náklady na údržbu. Jednoduché odstraňovanie prachu vysávačom bez potreby otvorenia jednotky.

Dva voliteľné inteligentné snímače zlepšujú energetickú účinnosť a komfort. Snímač prítomnosti prestaví teplotu o 1 °C, keď nikto nie je v miestnosti. Zmenu teploty je možne nastaviť o 2, 3 alebo 4 °C. Automaticky tiež usmerňuje vyfukovanie vzduchu mimo ľudí, aby predišiel prievanu. Infračervený podlahový snímač zisťuje priemernú teplotu podlahy a zaisťuje rovnomernú distribúciu teploty medzi stropom a podlahou, aby predišiel pocitu chladu.

Rekonštruujete miestnosť? S funkciou individuálneho ovládania klapiek je možné jednu alebo viacero výfukových lamiel jednoducho zatvoriť pomocou káblového diaľkového ovládača.

Moderný štýlový dekoračný panel je dostupný v 3 rôznych prevedeniach: štandardný panel v bielej so sivými lamelami a štandardný panel v čisto bielej s bielymi lamelami alebo samočistiaci panel v bielej so sivými lamelami.

Znížená spotreba energie vďaka špeciálne vyvinutému výmenníku tepla s malými rúrkami a motoru ventilátora na jednosmerný prúd a čerpadla kondenzátu.

Vstup pre prívod čistého vzduchu integrovaný v tom istom systéme znižuje náklady na inštaláciu, pretože nie je potrebné prídavné vetranie.

Najnižšie inštalačné prevýšenie na trhu: 204 mm pre veľkosť 71.

Štandardné čerpadlo kondenzátu s výtlakom 850 mm zvyšuje flexibilitu a rýchlosť inštalácie.

Pre pripojenie DIII nie je potrebný voliteľný adaptér, preto môžete svoju jednotku pripojiť do širšieho systému riadenia budovy.

 

Hlavné výhody

  • 360 °C výfuk vzduchu
  • nízke prevádzkové náklady
  • možnosť doobjednať senzor snímania teploty na podlahe – ochrana proti nepríjemnému prievanu a pocitu studených nôh

 

Funkcie

SNÍMAČ PRÍTOMNOSTI A PODLAHOVÝ SNÍMAČ Snímač prítomnosti zaisťuje fúkanie vzduchu mimo osoby v miestnosti pri aktivácii regulácie výfuku vzduchu. Podlahový snímač zisťuje priemernú teplotu podlahy a zaisťuje rovnomernú distribúciu teploty medzi stropom a podlahou.PREVÁDZKA PRI ODCHODE Z DOMU Udržiava vnútornú teplotu na vami určenej úrovni pohodlia počas vašej neprítomnosti, čím šetrí energiu.SAMOČISTIACI FILTER Filter sa automaticky vyčistí raz za deň. Jednoduchosť údržby znamená optimálnu energetickú účinnosť a maximálny komfort bez potreby nákladnej alebo časovo náročnej údržby.OCHRANA PRED PRIEVANOM Pri spúšťaní do zahrievacieho režimu alebo pri vypnutom termostate sa nastaví smer vypúšťania vzduchu vodorovne a ventilátor na nízke otáčky, aby sa predišlo prievanu. Po zahriatí sa vypúšťanie vzduchu a rýchlosť ventilátora nastavia na požadované hodnoty.VEĽMI TICHÉ Vnútorné jednotky Daikin sú veľmi tiché. Takisto je zaručené, že vonkajšie jednotky nerušia ticho okolia.OCHRANA PRED ZNEČISTENÍM STROPU Zabraňuje príliš dlhotrvajúcemu vyfukovaniu vzduchu vo vodorovnej polohe, aby sa predišlo škvrnám na strope.INDIVIDUÁLNE OVLÁDANIE LAMIEL Individuálne ovládanie klapiek káblovým diaľkovým ovládačom umožňuje jednoduché nastavenie polohy každej klapky samostatne, aby sa prispôsobilo novej konfigurácii miestnosti. K dispozícii sú aj voliteľné zaslepenia výfukov.ZVISLÁ AUTOMATICKÁ OSCILÁCIA Možnosť zvoliť automatický zvislý pohyb klapiek vypúšťania vzduchu pre účinné rozloženie vzduchu a teploty po celej miestnosti.STUPNE RÝCHLOSTI VENTILÁTORA Umožňuje zvoliť niektorú z daného počtu rýchlostí ventilátora.VZDUCHOVÝ FILTER Odstraňuje prachové častice zo vzduchu, čím zaisťuje stály prívod čistého vzduchu.INFRAČERVENÉ DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE Spúšťa, zastavuje a reguluje klimatizáciu z diaľky.AUTOMATICKÝ REŠTART Jednotka sa po výpadku prúdu automaticky znovu spustí s pôvodnými nastaveniami.SAMODIAGNOSTIKA Zjednodušuje údržbu indikáciou systémových porúch a prevádzkových anomálií.SÚPRAVA VYPÚŠŤACIEHO ČERPADLA Uľahčuje odvod kondenzátu z vnútornej jednotky.(Štandard)DVOJITÉ/TROJITÉ/DVOJITÉ PÁROVÉ POUŽITIE K jedinej vonkajšej jednotke je možné pripojiť 2, 3 alebo 4 vnútorné jednotky, aj ak majú rôzne výkony. Všetky vnútorné jednotky pracujú v rovnakom vykurovacom alebo chladiacom režime a sú riadené jedným diaľkovým ovládačom.VIACMODELOVÉ ZOSTAVY K jednej vonkajšej jednotke je možné pripojiť až 5 vnútorných jednotiek, aj ak majú rôzne výkony. Všetky vnútorné jednotky je možné prevádzkovať jednotlivo v rámci rovnakého vykurovacieho alebo chladiaceho režimu.VRV PRE REZIDENČNÉ APLIKÁCIE K jednej vonkajšej jednotke je možné pripojiť až 9 vnútorných jednotiek (aj s rôznymi výkonmi a až do veľkosti 71). Všetky vnútorné jednotky je možné prevádzkovať samostatne v rámci toho istého režimu.

IBA VENTILÁTOR Jednotku je možné použiť ako ventilátor, ktorý fúka vzduch bez ohrievania či chladenia.SUCHÝ PROGRAM Umožňuje znížiť úroveň vlhkosti bez kolísania teploty v miestnosti.TÝŽDENNÝ ČASOVAČ Je možné ho nastaviť na spustenie kúrenia alebo chladenia kedykoľvek na základe denného alebo týždenného nastavenia.

DIAĽKOVÉ OVLÁDANIE S KÁBLOM Spúšťa, zastavuje a reguluje klimatizáciu.CENTRALIZOVANÉ OVLÁDANIE Spúšťa, zastavuje a reguluje viacero klimatizačných jednotiek z jedného centrálneho miesta.

Vhodné pre priestoryChladiaci výkonVykurovací výkonCena s DPH
FCAG35B + RXM35N9do 65 m31,3 / 3,4 / 4,0 kW1,3 / 4,2 / 5,2 kW2 184 €
FCAG50B + RXM50N9do 130 m31,7 / 5,0 / 5,3 kW1,7 / 6,0 / 6,0 kW2 538 €
FCAG60B + RXM60N9do 165 m31,7 / 5,7 / 5,7 kW1,7 / 7,0 / 7,0 kW2 773 €

* Pozn.: Uvedená cena je vrátane štandardného bieleho dekoračného panelu so šedými lamelami BYCQ140D v hodnote 278 € s DPH. K dispozícii je aj dekoračný panel bielymi lamelami v hodnote 312 € s DPH alebo biely samočistiaci dekoračný panel BYCQ140DG v hodnote 502 € s DPH (len v kombinácii s BRC1E52B).

Pozn.: Cena jednotky je vrátane káblového ovládača BRC1H51W.

Prevádzkový rozsah chladenia

135

Prevádzkový rozsah vykurovania

136